Дипломний проспект – важливий етап на шляху створення дипломного дослідження.
Написання якісного диплому – це без перебільшення путівка в подальше професійне життя. У справі створення диплому немає місця для зайвих дій, адже кожна дрібниця, пов’язана з підготовкою до написання, раціонально вкладається на своє місце в тексті диплому, а сам текст створюється в умовах обмеженого часу та суворих вимог, що зазвичай ставляться до подібного роду робіт.
У цьому аспекті доцільно послідовно проходити всі необхідні стадії на шляху створення диплому, причому одним з найважливіших етапів ми вважаємо написання дипломного проспекту.
На жаль, нерідко студенти нехтують написанням дипломного проспекту, мовляв, і так часу обмаль, а тут ще розпорошуватись на написання робіт, які запросто можна і «проскочити». Квапимось зауважити, що «проскочити», звісно, можна, але ж ви мусите написати гарну дипломну роботу? От і пишіть її. Пишіть диплом так, як годиться.
Дипломний проспект представляє собою невеличкий виклад вашого майбутнього диплому. Проспект пишеться відповідно до вже створеного плану роботи та затверджується науковим керівником. Написання проспекту диплому передбачає ознайомлення з основними джерелами літератури, тоді як вичитка спеціалізованої літератури, присвяченої висвітленню питань окремих розділів, теоретично можна залишити на час після створення дипломного проспекту. На практиці ж – чим більш ґрунтовно ви підійдете до збирання й опрацювання бібліографії до диплому, тим більше часу матимете на створення текстової частини диплому. Саме на цьому етапі виявляються спірні моменти та вимальовується загальна концепція диплому.
Проспект диплому – це та основа, на базі якої ви будете писати свій диплом. Тут діє така закономірність: чим детальнішим буде проспект, тим вірогідніше виявлення суттєвих помилок науковим керівником (звісно, якщо такі будуть), і тим легше та швидше піде створення тексту диплому в подальшому. Проспект диплому – це, так би мовити, робота на перспективу. Вимагайте в наукового керівника докладної консультації по кожному пункту вашого дипломного проспекту. Це дозволить уникнути змістовних помилок у самому дипломі. Дослідивши основні тези вашої теми, ви виразно усвідомите, яким мусить бути проспект: не задовгим і не коротким, а таким, що вичерпно окреслить тему та не міститиме прохідних і другорядних моментів.
Проспект закріплює основні поняття, якими ви будете оперувати в тексті диплому, огляд базових джерел. Тут накреслюються опірні моменти розділів диплому. Скажімо, у проспекті важливо закріпити, що в науковій думці існують розбіжності щодо певного питання, яке стосується теми вашого диплому, а от виписувати сутність цих незгод ви станете тільки в тексті власне диплому. Прописавши якомога детальніше у проспекті план диплому, ви ґрунтовно опануєте свою тему та зможете вільно викладати власне бачення піднятої проблеми не тільки в тілі диплому, а й під час захисту дипломного проекту. Висновків проспект диплому зазвичай не містить: тільки провівши повне дослідження, ви можете перейти до висновків. Неупередженість щодо аналізу отриманих результатів часом дарує несподіванки; тим вагомішим для науки стає ваше дослідження.
Отже, не лінуйтесь присвятити час написанню та затвердженню дипломного проспекту. Проспект дипломної роботи – це запорука того, що диплом буде написано та захищено на «відмінно». Ні пуху, ні пера!..

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *