Кожному з нас в процесі навчання періодично доводилось списувати велику кількість зошитів, рефератних листків, перечитувати десятки книг, щоб підготуватися лише до одного навчального дня в ВУЗі. Інколи здавалося, що це непотрібна безглузда робота. Пусте переписування книги в зошит, лише час витрачається. Хоча можна просто прочитати і дати відповіді на запитання викладача. Але потрібно писати. Це ніби гарантія що студент опрацював матеріал. А потім, коли здаєш роботу, розумієш ніхто нічого не читатиме. Можливо викладачам навіть так зручніше, погортав зошит написано сторінок п’ять-шість по кожному питанню все гаразд. То навіщо ж ми скільки «водимо» ручкою по паперу, якщо це нікому не потрібно. Давайте подумаємо разом.. Чи перевіряють викладачі письмові роботи, які виконують студенти? Відповідь може бути «так» чи « ні». Насправді відповідь десь посередині. Викладачі їх перевіряють. Це однозначно! В моєму житті був випадок, коли одногрупниця в текст самостійної роботи одним з питань написала прогноз погоди. Сміялись з неї не лише на нашому факультеті.
Роботи перевіряються але на якому рівні, ми зараз спробуємо визначитись.
Давайте будемо думати логічно… Кожен викладач веде велику кількість занять не лише на своєму факультеті, а й на інших. Тому кількість студентів з якими він працює величезна. А кожен студент це принаймні одна письмова робота в місяць це мінімум. Виходить пристойна сума сторінок написаного незрозумілим, своєрідним почерком студента. І все це треба прочитати! А кожен викладач – це також людина. Людина з своїми слабкими і сильними сторонами. Людина в якої є родина, що вимагає турботи і великої кількості часу. Людина, яка хоче насолоджуватися життям. Тому витрачати свій особистий час на перечитування студентської творчості в них бажання не має. Але викладач є працівник. Працівник, яким за виконану роботу платять гроші. І вони теж хочуть їсти, гарно вдягатись і періодично дивитись новий телевізор. Вони працюють і отримують гроші. І їх, як і інших працівників, перевіряють як вони її виконують. Перевіряє і ректорат, і науковий відділ. Викладачі мають навіть проходити курси підвищення кваліфікації. І незалежно від уставленої думки більшості студентів, що викладачі «надоїли». Вони саме за це і отримують заробітну плату. І кожен викладач, як високо він себе не підносить з наукового боку, є вчителем вищої школи з відповідним науковим ступенем.
Студент за державними вимогами повинен вміти, знати володіти здобутими знаннями. І викладач вчить. Всі виконують обов’язки, бо не хочуть втратити роботу. А написані студентом роботи для них гарантія, доказ того що вони виконують свою роботу. Тому любі студенти кріпіться. Ми писали, пишемо й будемо писати!
А от час, що відведений викладачу на перевірку подібних робіт вже справа інша. Час відведений один. А я така не єдина, що давала на перевірку роботи в останню мить. А перевіряють всі вони ті, великі стоси зошитів швидко. Я жодного разу не бачила за своє студентське життя щоб викладачі носили додому всі оті зошити, реферати. Може, колись кілька робіт вже перед сесією в невеликому пакеті. Але не в дорожній сумці!
Тому можна зробити висновок, що вони їх перевіряють на кафедрі. Як часто викладачі сидять на кафедрі і перевіряють роботи питання легке. В середньому викладач знаходиться на кафедрі час, на перерві між парами і перездачами. До цього часу можете додати, ще годину. Все . Більше ніхто ночувати на кафедрі зачитуючись вашими творами не буде. Можливо перед сесією трохи довше.
Потрібно ж їм виставляти на основі ваших робіт оцінки. А студенти за оцінку перетворюються в сильних, вимогливих і злих.
Отже викладач перевіряє роботи на кафедрі за малого об’єму часу і швидко. Отже робимо висновок вони їх проглядають. А оскільки всі ті підручники за якими навчаються студенти вони знають, то лише дивляться згори донизу, чи не написаний кулінарний рецепт і який підручник.
Таємниця всіх «факультетських пасажирів» завжди в цьому і полягала. Треба здати роботи не рано і не пізно. В такому разі і перевірити встигнуть і дочитуватись не будуть. Читають бачать знайомі речення з книг-«зарах».
Здав всі роботи за один раз « зарах». А почерк під гребінець це вже класика. Цей спосіб використовують і відмінники. На парі відповідають, а зошиті максимум кілька речень, або почерк жах. Викладач знає сумлінного студента і йде йому назустріч.
Загалом так перевіряються всі роботи з загальних суспільних дисциплін. Контрольні, практичні, лабораторні, самостійні ми пишемо щоб самі здобути знання. Викладачам вони потрібні для оцінки і все. Але по іншому все проходить коли справа доходить до вашого навчального профілю. Вас мають готувати як спеціаліста. Вам мають виправляти всі помилки. Тому там дійсно серйозно читається кожна робота. В таких випадках не до жартів. Вас готують до практики.
Викладачі перевіряють курсові і дипломні роботи. В більшості випадків їх читають лише ваші наукові керівники.
Курсові перевіряються навіть не так по змісту, як по оформленню. Курсові і дипломні роботи демонструють рівень кафедри. Вони використовуються під час ліцензування факультету, тому вони серйозно готуються. Але є й виключення. Якщо ви пишете роботу з спеціалізації її будуть зберігати як і інші три роки, але вимоги менші. Їх покладуть в дальній кут шафи.
Кожен студент періодично подає науковому керівнику частини роботи. Але говорю відверто дійсно нормально читається лише готовий варіант.
Повністю завершений чистовий варіант курсової або дипломної роботи перевіряє науковий керівник. Форма її подання, залежно від вимог керівника, може бути різною – у роздрукованому вигляді, лише на дискеті або у першому і другому варіантах.
З дипломними роботами все складніше. Їх реєструють в ректораті. На кожну дипломну роботу пишеться наказ. Якщо робота не виконується вчасно студента мають право взагалі не допустити до екзамену. Якщо рецензент пише негативну рецензію вас не допускають до захисту дипломної роботи. З дипломними краще не жартувати.
Випускна кафедра повинна періодично заслуховувати на своїх засіданнях наукових керівників з метою з’ясування стану підготовки курсових і дипломних робіт. В разі утворення певних неординарних ситуацій з підготовки робіт, кафедра може запросити на своє засідання зі звітом та для пояснень студентів. За необхідності кафедра може прийняти рішення про внесення коректив до плану виконання роботи, а то і заміну теми курсової або дипломної роботи. Останнє ж може робитись не пізніше січня місяця навчального року.
Якщо ж виявлено, що студент-дипломник не спроможний підготувати роботу з причин хвороби, певних неординарних ситуацій, які підтверджуються відповідними документами, кафедра має право відсторонити його від її виконання і замінити захист на складання державного екзамену. В такому разі, на підставі доповідної записки завідувача кафедри, видається відповідний наказ по вищому навчальному закладу.
Випускна кафедра також приймає рішення щодо відміни одного з державних екзаменів, взамін на захист дипломної (кваліфікаційної, атестаційної) роботи.

(с) Агентство «Інформаційні послуги».
Інтелектуальна власність даної статті захищена Законом. Будь-яке цитування чи використання матералів даної статті без прямого посилання на першоджерело — заборонено Законом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *