Відкладати написання курсових до останнього – відома студентська звичка. Зрештою, як кажуть, часто не вистачає однієї ночі. Саме тому і було започатковано Довгу ніч відкладених курсових робіт.

Під час самостійної роботи студенти схильні відволікатися на сторонні речі Ідея запровадження нічних заходів для спільного написання наукових робіт вперше з’явилася в 2010 році в Європейському університеті Віадріна у Франкфурті-на-Одері. Відтоді ініціативу вже підтримали студенти тринадцяти німецьких університетів.

«Вдома мене багато що відволікає: я то знаходжу щось цікаве в інтернеті, то заварюю собі чай, то готую їжу або спілкуюся із сусідками по квартирі, -пояснює, чому вона зацікавилася заходом, Сігне, студентка з Франкфурта, — тому я вирішила спробувати щось нове, незважаючи на те, що в цілому віддаю перевагу роботі над курсовою вдень».

В останню хвилину

До речі, феномен відкладання на потім –прокрастинації –досить розповсюджений і навіть є предметом наукового вивчення. За словами професора психології Ральфа Шварцера, люди схильні відкладати передусім неприємні справи. Дехто робить це постійно, що може негативно вплинути на навчання та кар’єру.

Особливо розповсюджений цей синдром серед студентів. Хто, маючи якісь важкі завдання чи наукову роботу, ніколи не казав собі: «Ось завтра точно вже почну писати «, -і відкладав все на потім? Коли ж нарешті приходило «потім» і не було ніяких перепон для написання роботи, знаходилося безліч справ по дому, які, звичайно, не могли чекати до завтра. Виявляється, студенти ладні прибирати, готувати, прати, аби лише не сідати за написання курсової роботи.

Передусім це пов’язано з гнучкими датами здачі робіт. До того ж завжди знайдеться безліч більш цікавих занять, котрі відволікають від дійсно важливих справ. Наприклад, можна зустрітися з друзями, подивитися фільм чи перевірити новини на Facebook.

Популярне нововведення

Утім, строк здачі наукових робіт завжди колись настає. Йому ж неухильно передує творча криза. Хаотичні пошуки теми для роботи, заплутані ідеї, великі обсяги матеріалу для опрацювання та відсутність структури роблять ситуацію ще більш стресовою. Саме тому ідея спільного написання наукових робіт вночі набуває все більшої популярності серед німецьких студентів.

Деякі навчальні заклади починають Довгу ніч відкладених курсових робіт із спільної вечері, інші, не зволікаючи, одразу ж беруться до справи. Незважаючи на деякі відмінності у програмі, в усіх навчальних закладах особливу увагу приділяють створенню якомога кращих умов для плідної праці. Так, студенти Франкфуртського університету мали можливість спочатку пройти тест і визначити, який метод написання роботи їм підходить найкраще. Потім вони могли отримати цінні поради від фахівців, які базувалися на результатах пройденого тесту. Крім того, в деяких університетах Довгу ніч відкладених курсових робіт проводять в бібліотеках, аби учасники могли не лише шукати необхідну інформацію в інтернеті, а й користуватися всіма книжками.

Науковий стиль

В кожному університеті студенти також могли скористатися допомогою фахівців, які спеціалізуються на науковій німецькій мові. Саме через запропоновану мовну допомогу студентка з Палестини, Ануар Ісаід, вирішила скористатися нагодою і взяти участь у заході. Ануар пише дипломну роботу з педагогіки і має деякі труднощі: «Передусім мені потрібна допомога у всьому, що стосується мови. Я хочу, щоб усе було ідеально», — розповідає студентка.

Та не лише іноземці мають проблеми з науковим стилем. Німецькі студенти також мають вчитися правильно викладати свої думки на папері. «Не можна очікувати, що студенти від самого початку володітимуть науковим стилем, — вважає керівник мовного центру Франкфуртського університету Штефані Дрейфюрст, — перш ніж людина зможе писати наукові роботи досконало, можуть минути до десяти років». Всі присутні фахівці допомагають лише з формальними аспектами, а не зі змістом роботи. Для пошуку ідей можна поспілкуватися за кавою з іншими студентами.

Розходитися хоч і втомлені, але задоволені результатами студенти зазвичай починають аж на світанку. Комусь вдалося нарешті скласти план роботи, інші встигли написати декілька сторінок, але найголовніше, що всі подолали творчу кризу та зрушили з мертвої точки. «Сумісне написання робіт y сприятливій атмосфері – найкращі ліки від хронічного відкладання на потім», — пояснює керівник Гейдельберзької бібліотеки -Кристоф Пенсгорн.

Замовити курсову роботу

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *