Ви вийшли на завершальний етап здобування вузівської освіти і почали замислюватися про написання і захист дипломного проекту? Вітаємо!
Хтось скаже, що лише недбайливі студенти – двієчники або дітки багатих батьків, що зовсім зарвалися, купують готові дипломні. Але Ви те себе до таких не відносите, вірно? І справа не лише в особистій самооцінці і соціальному статусі сім’ї. Залікова книжка – прямий доказ того, що Ви впродовж багатьох років наполегливо працювали і, що найважливіше, самостійно займалися, осягали основи майбутньої професії. Жоден з викладачів не може докорити Вам в недбалому або несерйозному відношенні до навчання. Ви на «хорошому рахунку». Але… Якщо Ви читаєте цю статтю, значить, у Вас є на те вагомі причини.
Дозвольте поділитися власним досвідом, оскільки ніщо не стане для Вас найщирішим і правдивішим, чим сповідь такого ж недавнього випускника, як Ви. На щастя я вже з успіхом минув цей відповідальний етап і в деякому розумінні можу давати поради. З механікою процесу написання і захисту дипломного проекту знайомий не з чуток. Прислухатися чи ні – Ваше право.
Отже. Як тільки я взнав тему майбутньої дипломної і прізвище наукового керівника, сумлінно пішов обговорювати план подальших дій. Вирішив не тягнути і почати підготовку: ходив по бібліотеках, збирав все що можна і не зовсім, здавалося б, потрібно на перший погляд, потім намагався систематизувати цей потік інформації і якимось чином пристосувати його до власної дипломної роботи. Але чи то об’єм був дуже великий, чи то позначилася відсутність досвіду в написанні таких робіт, коротше, я почав буквально «тонути». Час йшов, а у мене «кіт наплакав» декілька сторінок незв’язного тексту. Я розумів, що без сторонньої і професійної допомоги не обійтися і пішов до свого керівника. Але і тут розчарування. Науковий керівник – людина зайнята. Лекції, семінари, конференції і нас ще чоловік п’ять, яких треба якось довести до захисту дипломного проекту. Одним словом, часу йому з нами сидіти і кожному розжовувати суть не було. Простіше самому написати, але і на це природно немає ні часу, ні бажання. Тоді я почав думати, хто може допомогти, і переглядав всі можливі варіанти — від особистих зв’язків до оголошень на стовпах і Інтернет-сайтах. Таких знайомих не виявилось, а ризик нарватися на яку-небудь спритну людину з вуличного оголошення був дуже великий. І я за порадою однокурсника вирішив замовити дипломну роботу у вже «перевіреного» майстра по цій частині. Їхати нікуди не потрібно було. Зайшов на сайт, залишив заявку, через деякий час зі мною зв’язалися і попросили дати роз’яснення і висловити побажання до написання дипломної роботи. На мій подив, рівень сервісу і якість матеріалу були такі високі, що ні у кого, у тому числі і у наукового керівника, не виникло ні тіні сумніву відносно самостійності дослідження. Поміркуйте самі. За великим рахунком — це і є Ваша особиста дипломна. Ви, як автор, самі визначаєте цілі, завдання, стратегію і методику роботи, весь понятійний апарат, об’єми і розвиненість теми, підбираєте матеріал для практичної частини. Всупереч поширеній думці, не просто купуєте готовий текст, а безпосередньо берете участь в його створенні. Такі відповідальні роботи пишуться поетапно, і Вам надається можливість контролювати процес, вносити корективи, обговорювати з Вашим керівником деталі дипломного проекту. Загалом, для необізнаних створюється повна ілюзія Вашої активності і самостійності. Після такого хто наважитися сказати, що Ваш матеріал – не Ваша інтелектуальна власність? Якщо віднесетеся з належною мірою відповідальності, то не тягнутимете до останнього і почнете роботу заздалегідь (це може істотно заощадити не лише Ваші нерви, але і гроші, які Ви можете витратити на оплату термінового написання).
Мало отримати допуск до захисту. Не дивлячись на те, що Ви отримаєте класний текст, написаний переконливою мовою, витриманий у кращих наукових традиціях з точки зору стилю і оформлення, Вам же треба його подати відповідно, а не лише прочитати віддрукований і прошитий матеріал. Вас ніхто не звільняв від власне захисту дипломного проекту, протягом якого, як правило, прийнято завалювати студента питаннями по темі. Зі свого досвіду знаю, що викладачам подобатися, коли студент аргументовано відстоює свою точку зору. Тому залиште час на те, щоб вникнути в уже написане і остаточно вжитися в образ початківця ученого — дослідника. До речі, якщо немає часу на складання виступу для захисту, можна обговорити її написання за невелику доплату. Залежно від категорії виконавця і Вашого бажання, Вам підготують або просту анотацію, або комп’ютерну презентацію. Читайте уважно умови виконання роботи. Цей договір — Ваша гарантія. Чим повніше Ви викладете вимоги, тим вище шанси отримати бажану дипломну роботу. Додатковими плюсами стане те, що Ви оплачуєте замовлення після перевірки і ствердження з боку наукового керівника тексту і вивільняєте масу дорогоцінного часу на інші не менш важливі справи або просто відпочинок. Ось, здається, все. Вирішуйте самі, як писати дипломну роботу і готуватися до захисту. Але, на мій погляд, витрачена сума коштує гарантії успішного захисту, який при самостійному написанні ніхто дати не може….
(Т) «Інформаційні послуги» (С) РОСДИПЛОМ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *