Завантажити

Рекреаційно-туристичне господарство – сукупність підприємств і закладів рекркаційно-туристичного, курортно-побутового і господарського обслуговування, що використовують природні та антропогенні рекреаційні ресурси з метою задоволення потреб суспільства у відпочинку, оздоровленні та лікуванні.
Цей вид ресурсів почали вивчати відносно недавно, але вже сьогодні частка рекреаційних ресурсів у ПРП території є досить значною. Для різних видів рекреації (оздоровча, відпочинкова, пізнавальний чи спортивний туризм) використовується велика кількість різноманітних природних об’єктів та їх функцій. Це можуть бути мінеральні джерела, сприятливі кліматичні умови, узбережжя озер і морів, мальовничі ландшафти, заповідники й національні парки, порожисті річки, круті шпилясті вершини.
Використання природних рекреаційних ресурсів залежить від транспортного освоєння території, рівня розвитку інфраструктури. Визначні пам’ятки історії, архітектури, релігії, культури і мистецтва також різко підвищують сукупний рекреаційний потенціал території.
Значними рекреаційними ресурсами володіє Азія. Тут і десятки тисяч кілометрів узбережжь теплих морів, і найвищі у світі гори, і тисячі унікальних історичних та архітектурних об’єктів, і дуже самобутня культура багатьох народів. Але потік туристів у країни Азії стримується різними політичними і соціальними факторами. У багатьох країнах існують тоталітарні режими, тривають військово-політичні конфлікти. Недостатня кількість об’єктів сервісу та слаборозвинена транспортна мережа. У країнах Південно-Східної Азії, ПАР, та Північна Америка, особливо Єгипет, мають рекреаційні ресурси, схожі з європейським Середземномор’ям [7, 9]…
1. Сутність, значення і місце рекреаційно-туристичного комплексу в господарстві Грузії
Республіка Грузія розташована в центральній та західній частинах Закавказзя, що прилягає до Чорного моря. На півночі країна межує з Росією, на сході та південному сході – з Азербайджаном, на півдні – з Вірменією і Туреччиною, на заході – омивається Чорним морем. Сухопутні кордони Грузії проходять, як правило, по горах та інших природних рубежах. По Чорному морю Грузія має сусідство з Росією і Туреччиною, Україною, Болгарією і Румунією. Чорноморське положення Грузії сприяє розвитку різнобічних зв’язків з країнами Середземномор’я та виходу на важливі міжнародні шляхи. Населення країни складає 5,4 млн чоловік. Столиця – Тбілісі. Інші великі міста: Кутаїсі (241 тис. жителів), найстаріше місто країни і регіональний центр Західної Грузії; Руставі (158 тис.), Батумі (137 тис.), головний порт і нафтовий термінал Грузії; Зугдіді (105 тис.), Чіатура (70 тис.), Горі (70 тис.), Поті (50,9 тис.) [5,6, 8].
Країна поділяється на 9 областей, 65 районів і 5 міст Республіканського підпорядкування (без Абхазії і Цхінвалі)…
2. Передумови розвитку і розміщення рекреаційно-туристичного комплексу Грузії
2.1.  Економічні
Грузія  характеризується одними з найвищих темпів економічного зростання за останні 30 років. Незважаючи на деяке зниження динаміки зростання у 90-х роках, цей показник більш як у два рази перевищував аналогічний показник Латинської Америки і Африки. Стійкість зростання визначається не тільки зовнішніми, а й внутрішніми факторами. Тиск традиційного сектора економіки, який функціонує на слабкій технологічній базі, структурні диспропорції та кризи, дезінтеграції національної економіки, вузькість внутрішнього ринку, інші причини (політична нестабільність, стихійні лиха) зумовлюють те, що економічне зростання Грузії вкрай нестійке.
Грузія вступила в нове регіональне утворення – Чорноморську зону економічного співробітництва (ЧЗЕС). На Чорному морі Грузія має традиційні інтереси, вона ще з часів Колхідського царства успішно освоювала його для торгівлі з далекими країнами. Зазначимо також, що в останні роки відкриваються нові перспективи розвитку взаємовигідного співробітництва між Україною і Грузією, зокрема в галузі важкого машинобудування, металургії, енергетики, добувної промисловості тощо [17]…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *