Завантажити

Історія моди XX століття
Протягом століть мода мала різні напрямки, обумовлені національними особливостями, місцевими звичаями, культурним рівнем. Мода поділялася на французьку, італійську, англійську і молоду американську. Одяг з дорогих тканин, часто прикрашена дорогоцінними каменями коштувала ціле состояние і передавалася з покоління в покоління. Модні зміни з’являлися не тільки завдяки фантазії кравця, але і капризам правителя. Наприклад, сміливі декольте виникали тому, що подобалися чи королю зникли, тому що в королеви були невиразні груди.
За всіх часів у всіх країнах мода призначалася лише для вищих шарів суспільства. Одяг створювався для ледарства. Модниці на порозі ХХ століття не тільки не могли самостійно зробити свою щоденну зачіску, але навіть самостійно одягтися. Наприкінці ХІХ століття виготовлення одягу стало свого роду мистецтвом Високої моди Houte couture. Кутюрье шанувалися як художники моди.
На всесвітній виставці в Парижеві в 1900 р. французька мода довела свою безперечну перевагу. Відділ мод очолила Мадам Пакен – перша жінка серед модельєрів вищого класу получившая орден Почесного легіону.
У 1903 р. балерина Айседора Дункан зробила сенсацію, танцюючи у вільному просвітчастому платті, називаному пеплос, без корсета з китового вуса.

У цьому ж році Поль Пуаре відкрив власний Будинок моди – почалася епоха Пуаре. Зробивши революцію силуетів, Пуаре избавил жінок від твердого корсета. Його панування продовжувалося до Першої світової війни. Його «Секрети добре одягненої жінки» і сьогодні актуальні: «…Жінка з щирим смаком підбирає собі плаття і прикраси, щоб почувати себе красивої. А зовсім не тому, що так удягається хтось ще…».
Період між двома війнами можна змело назвати «Епохою Шанель». Незбагненна Шанель зробила революцію в моді додавши жінці сучасний вигляд. У розпал війни в 1916 р. Коко Шанель ввела в моду джерсі. Трикотаж машинного в’язання бежевого кольору, що вважався «бідняцьким», став новим революційним матеріалом. Одяг від Шанель уражала чистотою і строгістю ліній і був не просто далекої, але навіть ворожої прикрашенню. Стиль «від Шанель» кардинально змінив весь вигляд сучасниць. Коко ввела в моду коротку стрижку для жінок.

Навіть самі багаті дами носили штучні перли «від Шанель».
У 1921 р. з’являються Парфуми «Chanel №5». У них були всі ново: чіткі лінії флакона, простота назви і, звичайно, запах – це був перший аромат, створений з використанням синтетичних речовин – альдегідів.

У 1922 м вийшла у світло повість Віктора Маргетта «Le garcon», за назвою якої – «гарсон» – був названо новий напрямок у моді, що виникла в 20-і роки. Утілення цієї моди стала Грета Гарбо. Коротко обстрижений волосс, яскраво нафарбований маленький рот, чіткі брови, прямі сукні-сорочки, відкриті ноги в шовкових прозорих панчохах і гостроносих туфлях човниках. Висока, струнка без яскраво виражених стегон і грудей, жінка-хлопчик прилежно займається спортом, загоряє, обожнює джаз, танцює фокстрот і … працює.
У 1924 р. – різко скорочується довжина спідниці. Коко Шанель винаходить «маленьке чорне плаття». Журнал нот «Vogue» провидчески пророкує, що це просте чорне плаття стане універсальною моделлю, которую будуть носити усі жінки. Унікальний винахід Шанель от уже багато десятиліть залишається в арсеналі сучасної моди.
Під час поїздки в США Пату за допомогою редактора журналу «Vogue» відібрав шістьох американських дівчин з вищого суспільства з ідеальної, по представленнях того часу, фігурою навчив їх і привіз у Париж для демонстрації моделей. Моделями в Будинку Chanel працювали російські красуні зі знатних родин, що бігли від революції в Росії.
У 1928 р. спідниця ледь прикриває коліна. Габриэль Шанель вводить у моду англійський стиль. Твід – тканина одягу шотландських поміщиків – стає матеріалом для костюма «у стилі Шанель» актуального й у наші дні. Коко не тільки робить светр неодмінної складової гардероба модної леді, але і пропонує носити до нього розкішні коштовності.

Багато предметів сучасного гардероба, що здаються нам зовсім природними і як би присутніми завжди, придумала Коко Шанель: сумочку через плече, металеву біжутерію, ланцюжки…Поворотні історичні події, безумовно, впливають на моду. Ще в 1932 р. начальник паризької поліції забороняв Марлен Дитріху виходити в штанях на вулицю, після того як вона спробувала пройтися в такому виді уздовж Сени. А під час II світової війни штани стали звичним одягом для жінок, що замінили чоловіків на роботі в тилу. Війна закінчилася, і суспільство очікував новий вибух моди. 1946 – поява перших бікіні…У 1947 р. Кристиан Диор створив новий стиль «New Look». У книзі «Я дамський кравець» він писав: «…Ми залишили за собою епоху війни, форменого одягу. Трудової повинності для жінок із широкими плічми боксера. Я малював жінок, що нагадує квіти, ніжно опуклі плечі, округлу лінію грудей, лианоподобные стрункі талії і широкі, розбіжні до низу, як чашечка квітки, спідницю…» Вже в 1948 р. «новий стиль» Диора прийняла не тільки вся Європа, але й Америка.
У 50-і рр. поряд з першою лінією призначеною винятково для молоді Диор створює кілька ліній стилізації одежді під «Н», «Х», «У» «А» і т.д. Саме собою зрозуміло, що мода 50-х років створювалася не одним Диором. 50-тые – час вищого розквіту і слави паризького «від кутюр». Один з будинків Високої моди, що процвітали в, той час Будинок Юбера де Живанши. Цей ідеальний стилістичний дует відбив еталон елегантності 50-х. У 1957 р. пішов з життя пятидесятидвухлетний Кристиан Диор. У наступному році 21-літній Верб Сен Лоран, як головний модельєр Будинку Dior, випустив свою першу сенсаційну колекцію. А в 1962 р. був створений Будинок Yves Saint Laurent.
Наприкінці 50 – початку 60-х років рівень життя в Європі сильно виріс, що принесло порівняно високі заробітки молоді. Виникла необхідність повернути закритий світ Високої моди до масового споживача, зробити моду одночасно високопрофесійної і промисловий – pret-a-porter. Моду 60-х варто визначити, як моду вышедшую на вулицю. Молоде покоління, що бунтує, прагнуло звільнитися від «буржуазних цінностей» своїх батьків. Діти 60-х продемонстрували це в одязі, вибравши основним предметом туалету блакитні джинси. Джинси – самий універсальний і демократичний одяг нашого століття – стає уніформою для покоління Вудстока.

Сексуальна революція також знайшла своє недвозначне вираження в моді. У 1966 р. американці Мэри Куант у Букенгемском палаці вручили орден британської імперії за заслуги в британському експорті за те. Що вона винайшла… МИНИЮБКУ. Консервативна Англія виявилася батьківщиною не тільки Битлз, але і мини. Верб Сен Лоран і Эммануэль Унгаро стали авторами другої хвилі «оголеної, чи нагой моди» (перша була в 1794-1804 р. в епоху Французької революції). Космічна епоха надихнула Пако Рабана і з першого дефіле в 1966 р. він почав створювати плаття з металевих пластин, шматків скла, кілець і обручів.
Світ високої моди не тільки відбиває навколишню дійсність, але і розвивається по своїх внутрішніх законах. Випустивши свою першу колекцію в 1965 р., італієць Валентино Гаравани відразу стає зіркою на небокраї моди. Валентино – зробив прорив італійців у світ Houte couture, монополізований французами. Це дозволило в 70-і роки затвердиться італійській моді в усьому світі. Милан стає другий після Парижа столицею світової моди.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *