Завантажити

Фізика – наука, що вивчає найпростіші, але поряд з тим найзагальніші закономірності явищ природи, властивості та побудову матерії та закони її руху.
Фізика як наука налічує десь за 200 років. Більшість з них – роки бурхливого розвитку. Зараз фізика об’єднує дуже багато експериментальних даних, гіпотез, законів, математичних доведень, фізичних експериментів і тому вивчення фізики потребує часу, розуму, праці, до чого я вас і закликаю.
На сьогодні відомі два види неживої матерії: речовина та поле.
Речовина – це все що ви бачите й не бачите, до чого доторкаєтеся, все що складається з атомів та молекул. Другий вид матерії – поле – це електромагнітні (електричні, магнітні та електромагнітні), гравітаційні (поле масових сил), атомні та ядерні поля. Різні види матерії можуть перетворюватися одна в одну. Наприклад, в результаті реакції е– + е+    пара – електрон-позитрон –зникає й утворюється фотон (електромагнітне поле). Можна навести приклади й зворотного процесу.
Матерія знаходиться в безперервному русі. Рух – це всілякі зміни взагалі.
Рух – невід`ємна властивість матерії, ця властивість нестворима та незнищенна, як і сама матерія. Матерія існує та рухається в просторі та часі, ці останні є формами буття матерії. Краплина розміром 0,5 см при розгляді у мікроскоп зі збільшенням у 2000 разів – це вже як кімната – спокійна вода, за винятком того, що ми помітимо, як на воді шугають якісь «футбольні м`ячі”. Це парамеції – дуже цікава річ, їх вивчають біологи, і тому ми пройдемо поза цим явищем і розглянемо воду у мікроскоп з збільшенням ще у 2000 разів. Тепер краплина виросте до 20 км і ми побачимо, що у воді щось кишить – це не спокійна і не суцільна вода, тепер це швидше натовп на стадіоні під час футбольного дійства з висоти польоту птаха. Щоб розглянути, що ж це кишить – збільшимо картину ще у 250 разів. Усього це буде збільшення у мільярд разів. Ми побачимо кульки двох розмірів, які згуртовані – дві малих навколо більшої, з дуже неокресленими краями, розміщеними у трьох вимірах, які безперервно тремтять, підскакують, штовхаються та обертаються одна навколо іншої – суцільний рух, а не спокій. Частинки «липнуть” одна до одної, притягуються, штовхаються, обертаються тощо. Інколи здається, що цілі гурти (групи) їх чимось «склеєні”. Але ні одне з тілець не може, не здатне, пройти крізь інше. Якщо ви спробуєте насильно придавити одне до одного – «тільця” відштовхуються. «Тільця” – це молекули, атоми. Радіус атомів приблизно дорівнює (12)1010 м (12 ангстрема, Ǻ). Щоб дати уявлення про цю величину, вкажемо, що коли яблуко збільшити до розмірів Землі, то атоми в яблуці збільшаться до розмірів яблука.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *