Завантажити

Вступ
Ще декілька років тому важко було припустити, що за допомогою Інтернету можна буде заробляти реальні гроші. Сьогодні багато «мережевих компаній » вже перевершують по ринковій вартості своїх «традиційних» конкурентів (наприклад Amozon. com дорожче Ваrnez & Noble у 27 разів ), і більшість компаній, що не використовують у своїй діяльності можливості Інтернету, по суті, позбавляються довгострокової перспективи розвитку і майбутнього на ринку.
Відповідно до даних KMPG Consulting обсяг продажів у Європі через Інтернет склав торік 288 млрд дол., а до 2002 р. зросте до відмітки 2 трлн дол. Біля 20% європейських компаній випускають продукцію, що продається тільки через Інтернет. Більшість європейських компаній використовують можливості Інтернету для реклами і маркетингу своєї продукції.
Зрозуміло, що при таких показниках бізнес, пов’язаний з Інтернетом, та й узагалі всі товари, послуги і технології, пов’язані з цим словом, стають все більш що зрозумілими, прийнятними, звичними і… модними. Аналітики пророкують, що в недалекому майбутньому велика частина електронної комерції буде відбуватися навіть без участі людини.

1. Передумови розвитку Інтернету як рекламного носія

Підхід компаній до використання можливостей Інтернету постійно змініються. Якщо спочатку Мережа використовувалася в основному по формулі B2B (business-to-business) для координації діяльності розкиданих по світі філій компанії, те тепер вона також активно використовується для оперативного і беззупинного зв’язку з діловими партнерами. Більш того, бурхливими темпами зростає використання Інтернету по формулі В2С (business-to-consumer), і, по оцінці спеціалістів, саме за цим сектором майбутнє лідерство за обсягом розроблювальних програм, сеансів передачі інформації і, як наслідок, оборотів індустрії електронної комерції. Широко відомі вже зараз системи Інтернет-порталів, на думку співзасновника Bowstreet Software Девіда Сьюта, на протязі наступного року стануть відомі абсолютно всім діловим людям.
Незважаючи на що існуючі, на думку Білла Гейтса, технології, реальна інфраструктура Інтернет зараз ще недостатня для бурхливого росту Інтернет-аудиторії.
1.1. Впровадження новітніх технологій у засоби телекомунікацій
Хоча Інтернет активно прогресує у залученні нових користувачив, тим самим розширюючи аудиторію Інтернет-свідомих користувачів, але існує досить вагома перепона на цьому шляху – коштовність оплати похвилинної тарифікації користування телефонними мережами, яка є необхідною для передачі сигналу до користувача.
Глави телекомунікаційних компаній розглядаються як вороги Інтернет-революції.
Вище керівництво світових лідерів комп’ютерної і телекомунікаційної індустрії, ті, що зібралися наприкінці минулого року в Монте-Карло на конференції ETRE (European Technology Roundtable Exhibition), практично одноголосно визнало основним двигуном індустрії на теперешній момент — Інтернет. Дискусії лідерів індустрії були сфокусовані на основних питаннях — інфраструктурі завтрашніх інформаційних систем, робота на ринках, що розвиваються, і реструктуризації бізнесів-процесів відповідно до вимог часу. Конференція, по суті, послужила стартовою площадкою для запуску Інтернет у світ великого бізнесу, початком епохи Інтернету в інформаційних технологіях. На думку Білла Гейтса, саме зараз програмні засоби, апаратні ресурси і комунікаційні можливості досягли того рівня, що дозволяє говорити про перехід від Інтернет-революції до епохи Інтернету, а глава Oracle Ларрі Еллісон назвали цю нову епоху «мережевою економікою», що прийшла на зміну «епосі закону Мура»…

1.2. Доступність Інтернету для загального кола споживачив послуги.
Вже згадуваного практика безкоштовного доступу в Інтернет послужила поштовхом до створення цілого ряду компаній, що діють у цій сфері. У однієї тільки Великобританії послуги безкоштовного доступу в Інтернет при покупці комп’ютера або безкоштовний комп’ютер при оплаті доступу в Інтернет зараз пропонують більш ста компаній, які очоює сам лідер британського ринку зв’язку British Telecom. Їхній німецький колега — Інтернет-провайдер Germany.net — став абсолютним лідером не тільки серед «безкоштовних» провайдерів, а і серед звичайних…

2. Інтернет реклама, як бізнес та базиси його організації.

Сьогодні електронна комерція на Заході в деяких випадках витісняє оффлайновий бізнес. Особливо ефективно розвивається модель електронної комерції В2В (business-to-business), що дозволяє спростити комунікацію між діловими партнерами (завод — постачальник, дистриб’ютор — магазин) і, відповідно, скоротити видаткову частину. Друга модель — B2C (business-to-consumer) — використовується для безпосереднього контакту торгового підприємства і кінцевого покупця (онлайнові магазини типу Amazon. com).
Зараз на Заході деякі солідні рекламодавці вже готові цілком «перекидати» свої телевізійні-бюджети на рекламу в Інтернеті, вважаючи, що саме там можна знайти цільову аудиторію.
Навіщо ж фірмі може знадобитися реклама в Інтернет? Відповідей багато. Проте насамперед така реклама націлена на:
1. Створення сприятливого іміджу фірми або товару/послуги.
2. Забезпечення доступності інформації про фірму або продукцію для сотень мільйонів людей, у тому числі географічно віддалених.
3. Реалізація всіх можливостей подання інформації про товар: графіка, звук, анімація, відеозабраження і багато чого іншого.
4. Оперативна реакція на ринкову ситуацію: відновлення даних прайс-листів, інформації про фірму або товари, анонс нової продукції.
5. Продаж продукції через Інтернет — одне виртуальне представництво дозволить Вам не відчиняти нових торгових точок.
Після того, як Ви визначитеся з цілями, необхідно з’ясувати портрет потенційного споживача. Відповісти самі собі на питання: «Що являє собою людина (фірма), якому я хочу продати свій товар/послуги?» Наприклад, відповідь може бути таким: «Моїм потенційним споживачем продукції є західне підприємство, що відноситься до малому або середньому бізнесу, що торгує антикваріатом», або «Молоді люди, що бажають провести свою відпустку в Трускавці…

2.1.Встановлення та налагодження серверів та WEB — узлів.
Першим і найважливішим елементом рекламної кампанії є корпоративний Web-сервер. На нього посилаються всі інші елементи, а виходить, якщо сервер відсутній, то кампанія практично позбавлена змісту. Цей канал поширення інформації про товари і послуги стає таким же важливим і незамінним для виробників, як і інші.
Інтерактивні вузли World Wide Web забезпечують своїм користувачам, крім усього іншого, доступ до докладної інформації про продукт і сервісні служби, а також дозволяють швидко і зручно оформити замовлення. Відвідувачі деяких вузлів мають можливість лишити свої коментар, запросити додаткові зведення, вступити в листування по електронній пошті і навіть проконтролювати хід виконання замовлення. Обсяг продажів продуктів (в США) із використанням Інтернет і різноманітних оперативних електронних служб у 1995 р. склав $ 500 млн., у 1996 р. збільшився вдвічі і продовжує рости за обсягами реалізації…

2.2.Перші рекламні компанії та агентства в Інтернеті.
Міжнародна економіка переживає революційні зміни: деякі вже запевняють, що починається ера «мережевої економіки», що зробить існування замкнутих усередині однієї країни ринків і інформаційного простору неможливим. І всі ці зміни відбулися буквально на протязі останніх 5-6 років: перший комерційний браузер у Мережі і перша електрона реклама на веб-сторінці часопису Wired з’явилася біля 6 років тому…

2.3. Критерії визначення відвідуваності в Інтернеті та ефективності реклами в Інтернеті
Один з основних питань, що турбує рекламодавця, що роздумує над тим, вийти в Мережу або ще почекати, — чи вдасться донести свою рекламу до своєї цільової аудиторії. Адже доцільність реклами в Інтернеті визначається тим самим критерії, що і для інших медіа, — вартістю одного контакту. Традиційному рекламодавцю досить важко самостійно оцінити ефективність цього носія. Тому цілком природньо, що він шукає підтримки в рекламістів і маркетологів. Проте сьогодні маркетингові агентства тільки приступають до вивчення української Інтернет-аудиторії і найчастіше можуть надати далеко не повну інформацію для планування рекламної кампанії в Мережі…

2.4 Переваги та недоліки цього виду реклами в порівнянні з іншими.
Звісно, що реклами в Інтернеті не є єдинним шляхом розміщення її для споживача. Є багато інших носіїв реклами, кожен з них має свої переваги та недоліки з Інтернет-рекламою.
По-перше, до переваг Інтернет-реклами щодо інших традиційних засобів розміщення реклами є його легка доступність для споживача.
По-друге, інформація, яка передається через Інтернет-банер та відповідну Web-сторінкою має найбільш повний опис продукту і послуги.
По-терттє, Інтернет-реклама як і сам Інтернет стає більш масовою з кожним роком.
По-четверте, Інтернет-реклама є більш дешевою для рекламодавця ніж інші традиційні засоби розміщення реклами. Це ми можемо побачити з таблиці порівняння Інтернет-реклми та реклами в київському метрополітені…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *